Vážení čtenáři,

Vážení čtenáři,

dnes Vás poprvé seznamujeme s Herrmannovými listy. Tento měsíčník Vás bude informovat o dění v Obnovené Herrmannově Akademii a o jejích plánovaných akcích. Dnes tedy první informace. V Listech najdete pravidelné rubriky jako "Po českých hradech a zámcích", "Bydlí s námi hlemýžď", případně "Okénko pro vinaře". Najdete zde také brakovou povídku na pokračování z dílny Antoine de Herrmanna "Ztracený diadém". V dnešním čísle se dozvíte, jak vznikla OHA, základy k pěstování hlemýžďů, a mnohé další. Herrmannovy listy se budou snažit podávat Vám jen seriózní zprávy. Pokud budete chtít, tak se poučíte o Akademii i o dalším, a pokud ne, tak se alespoň pousmějete. A kdyby Vás náhodou ani malá část nezaujala, tak nebuďte smutní, protože: "Nějak bylo,nějak bude a s plným břichem houby zle.

Vážení čtenáři,

tak jsme opět tady. Jistě jste se na nás těšili. My se na Vás těšili velmi. Až se nám při práci pro Vás kouřilo z hlav a ruce nás bolely od psaní. Sice o něco později, než jste nás možná čekali, ale hlavní je, že jsme tu. Připravili jsme si pro Vás novou rubriku: Teorie, které mohly otřást světem. A opět potěšíme zájemce o cestování. Tentokráte se podíváme... , ale to už si přečtěte. A objevíte také reklamu. Ne, nebojte se, nejsme jako některé noviny, které mají více reklamy než samotného textu. To se u nás stát nemůže. Reklama je zde jako ukázka starých dobrých časů, kdy ještě existovaly reklamy pro lidi. Reklama, která se Vám líbí, má přece větší naději k úspěchu než třeba reklama, která je o ničem a ještě je špatně ztvárněná. V našem okénku budou jen reklamy vtipné a ukazující na schopnosti zlatých českých ručiček. Těšte se na další číslo v novém roce. A přejeme Vám vše nejlepší do nového roku, mnoho úspěchů nejen ve škole, ale hlavně to zdraví.

Vážení čtenáři,

vítáme vás opět na stránkách Herrmannových listů. Jsme si vědomi chyb, které se vyskytli v minulém čísle, a za případnou psychickou újmu se omlouváme. Lze říci, že u nás zapracoval "tiskařský šotek". Doufáme, že se nám podaří šotka chytit, aby se podobná situace již neopakovala. Doufáme, že jste si také zmíněných chyb také všimli. Dokazuje to, že jste naše noviny opravdu četli a že patříte k lidem vnímavým a inteligentním. Pokud jste chyby neobjevili, nebuďte smutní. Pilnou četbou kvalitní literatury se možná do vrstvy inteligentů vypracujete. Vzhledem ke kulturnímu úpadku společnosti jsme se rozhodli uspořádat anketu o soubojích. Její výsledky, se kterými se dnes seznámíte, jsou v mnoha ohledech překvapující. Proto budeme vydávat na pokračování základní pravidla pro souboj, což jistě většina z vás ocení. Až na jednu výjimku nebudou chybět ani tradiční rubriky.

Vážení čtenáři,

Vaše netrpělivé čekání na další číslo Herrmannových listů je u konce. Doufáme, že si opět každý z Vás najde to, co jej zaujme nebo alespoň pobaví. Jako obvykle přinášíme zprávy ze světa vinařství a šnekologie. Chybět nebude ani tradiční cestovatelská rubrika. Dnes se porozhlédneme po zámku v Zákupech. Máme pro Vás také jednu novinku. Dnešní uspěchaná doba a konzumní styl života s sebou přinášejí negativní vlivy do společnosti. Proto jsme se rozhodli, že se podíváme na zoubek kultuře stolování u nás. Tomuto účelu je přizpůsobena i část našich pravidelných rubrik a speciálně připravený test proklepne Vaše znalosti a stravovací návyky. Pokud v něm náhodou nedopadnete zrovna nejlépe, nezoufejte, nejste pravděpodobně sami. Patrně by Vám neuškodilo rozšířit své obzory tímto směrem.

Vážení čtenáři,

a příznivci našich novin, držíte v rukou další číslo Herrmannových listů, na které jste tak dlouho čekali. Jako obvykle vám přinášíme množství zajímavých informací, které jistě oceníte. Dnes se dozvíte o jubilejních hlemýždích závodech, které mají na Teplicku stoletou tradici. Tentokráte jsou věnovány pravděpodobně nedožitým stošedesátinám Antoina de Herrmanna. Další aktuální informací, konec konců je přece jaro, je zakládání zahrádky za domem. Věříme, že tento příspěvek potěší nejen zahrádkáře, ale i pouhé milovníky zeleně. A pravidelné rubriky na vás již čekají !

Vážení čtenáři,

a příznivci našich novin, dočkali jste se posledního čísla v tomto školním roce. Avšak nebuďte smutní, po prázdninách se opět setkáme. Dnes se rozloučíme s většinou pravidelných rubrik. Končí: "Okénko pro vinaře", "Bydlí s námi hlemýžď" i "Jaké bude počasí?". Pouze rubrika Po českých hradech a zámcích Vás bude stále provázet, neboť, jak jistě uznáte, zbývá ještě mnoho hradů a zámků, které trpělivě čekají na naši návštěvu. Obzvláště aktivní milovníky cestování jistě potěší, že své aktivity v tomto směru rozšíříme. Rozhodně se máte na co těšit. Příznivci brakových povídek už jistě netrpělivě očekávají závěr Ztraceného diadému a na své si přijdou i po prázdninách. Připravujeme pro ně celý cyklus humoresek. Nedávno jsme oslavili pravděpodobně nedožité 160tiny Antoina de Herrmanna. Tomuto význačnému výročí byly věnovány i letošní hlemýždí závody.

http://oha.wz.cz

© OHA