Hrůza z pohraničí

V noci ze 7. na 8. prosince byl na česko - německých hranicích napaden český občan Ladislav F. , toho času pašerák a převaděč. Poté, co mu bylo ošetřeno několik tržných poranění a pohmožděnin, byl propuštěn do domácího ošetřování. Za pachatele označil 2,5 metru dlouhého hlemýždě porostlého srstí. Úřady se k tomuto incidentu odmítly jakkoli vyjádřit, dokud nebude celá záležitost pečlivě prošetřena. Názory odborníků se liší nejen v příčinách napadení, ale i v pravděpodobnosti výskytu tohoto tvora v našich zeměpisných šířkách. Dosud není ani známo, odkud k nám tento jedinečný živočich přicestoval. Německá i polská strana svorně odmítly jakoukoli odpovědnost ohledně původu tohoto tvora.

Z našich zdrojů víme o několika pozorováních hlemýždího Yettiho z jizerskohorského pohraničí, avšak k napadení člověka dosud nedošlo. Navíc podle našich údajů není jizerskohorský Yetti větší než jeden metr. Pan Ladislav F. , jemuž byla na základě policejního vyšetřování zatržena živnost, může zapomenout i na možnost odškodnění ze strany pojišťovny. Vyšetřovatelé totiž nevylučují ani možnost, že si zmíněná poranění způsobil sám v opilosti , nebo že byl napaden svými nespokojenými klienty. Prošetřuje se i varianta, že se jedná o další napadení medvědem.

Pravděpodobně bude uspořádáno několik výprav, které by měly vést k objasnění všech okolností tohoto případu, eventuelně k odchytu "nebezpečného" tvora. Velké naděje vkládá děčínská policie do dalších zimních měsíců, protože se , jak doufá, podaří získat otisk stopy tvora, který povede k vyřešení případu. Odborníci však varují před přílišným optimismem, protože je možné, že šlo pouze o ojedinělé probuzení tvora, který jinak upadá do zimního spánku. Pro případ pravdivosti této teorie Obnovená Herrmannova akademie uspořádá v letních měsících výpravu, která, jak doufáme, povede k objasnění této záhady. O výsledcích této výpravy, jejímž cílem bude navázání bližšího kontaktu s tvorem, budou naši čtenáři informováni.

http://oha.wz.cz

© OHA