Koupě nového vozu

Pan Hanuš Hloubálek se rozhodl, že si koupí nový vůz, a proto se obrátil na nás. Rádi poskytneme cenné informace nejen jemu, ale i vám ostatním, kdož si rovněž chcete pořídit vlastní vůz.

V první řadě je nutné vybrat si značku, která má dobré jméno. Od výrobce takových vozů lze očekávat vstřícné jednání nejen při samotné koupi, ale i při případné reklamaci nebo restauraci (někteří výrobci disponují i vlastní servisem). Dále se musíme rozhodnout, k čemu nám bude vůz sloužit, zda jako prostý dopravní prostředek, nebo jako pomocník pro přepravu do přírody, neřku-li přímo kamarád. V takovém případě je dobré pořídit si kabriolet.

Při jízdě v otevřeném voze je však dobré mít ochranné brýle. Rovněž nedoporučujeme usmívati se. Zejména na jaře a na podzim, kdy poletuje spousta hmyzu a jiné havěti ( na podzim to mohou být papíroví draci ). Závěrem připomeňme, že nemáme-li urozený původ, zapřáhneme ne více než dva koně. Dvojspřeží bývalo kdysi výsadou baronů. Hraběcí kočár by měl mít čtyři koně a vůz knížete táhne šestispřeží. Koně vyberte tak, aby barvou ladily s vozem.

Šťastnou cestu.

http://oha.wz.cz

© OHA