Jak by to dopadlo...

Dodnes se lidstvo nevzpamatovalo z katastrofy, která se stala roku 1912. Největší osobní loď své doby, parník Titanic, najela na ledovec a potopila se. Někteří pozůstalí tomu stále nemohou uvěřit a čekají v newyorských docích dodnes, s nadějí, že loď přece jen dorazí. To je však krajně nepravděpodobné. Kdyby však onehdy Titanic do Spojených států doplul, ubíral by se vývoj s největší pravděpodobností úplně jiným směrem.

Mladý Nicholas Dorell, který se těsnal v kajutě třetí třídy s pěti dalšími nemajetnými cestujícími, měl ambice stát se americkým prezidentem. Lady Evelyn Davesová měla v úmyslu založit ve Filadelfii nadaci na podporu vysloužilých strojvedoucích. Oba při tragédii zahynuli, stejně jako stovky dalších. Spletenec lidských osudů. Zachránění už chod dějin příliš neovlivnili, nebyl mezi nimi ani jeden budoucí americký prezident.

Jak by asi vypadal dnešní svět, kdyby parník Titanic do New Yorku doplul? Společnost White Star Line by patrně získala obrovskou popularitu a dnes by s úspěchem inzerovala turistické cesty na Měsíc v luxusně zařízených raketách, které by byly obdařeny divadlem, bazénem a golfovým hřištěm. Riziko by také bylo mnohem menší, neboť ve vesmíru je prokazatelně daleko méně ledovců než v Atlantském oceánu.

http://oha.wz.cz

© OHA