Politické okénko

Co si o nás myslíte? (ODS)

Většina občanů ČR je vcelku velmi znechucena děním na naší politické scéně. A myslím si, že se nám nemůže nikdo divit. Vždyť neuplyne týden , kdy by nějaký politik nebyl zapleten do nějakého skandálu , či podvodu. Z toho všeho plynoucí tzv. "blbá nálada" se logicky odráží na volebních urnách ( jsou víc a víc černé a prázdné). Žádná strana nezíská tolik hlasů, aby mohla sestavit vládu, pomocí své nadpoloviční většiny. A hle! A tu se konečně objevuje ono pověstné "Kocourkovské" nadání našich politiků řešit problémy. Místo způsobu vlády, který by dokázal lidi přesvědčit o tom, že stojí za to volit tu, či onu stranu. A při nerozhodném výsledku sestavit pevnou koalici, která nebude jen rozhádanou školkou, v níž si jen každý hraje svém písečku (Jako za časů tzv. široké koalice ODS, KDU-ČSL a ODA ) "Změníme si prostě volební zákon" a když už jsme v tom, proč nezměnit i část ústavy?

Ale takhle se to, Páni politici, nedělá ! Jen se podívejte na citát na budově vlády: "Blaho státní, nechť je vaším nejvyšším cílem." Na konec našeho článku chci říci toto: "Na světě existuje asi jen jeden politik, kterému se podařilo uspokojit alespoň ást občanů či spíše občanek. A jak možná víte, proslýchá se, kdo ví jestli. Je jím Bill Clinton, prezident největší mocnosti světa -USA."

Zavolej mi do klubu (V.Klaus)

Ano jsme tu zas a tentokrát s radami pro ty z Vás, kteří by se chtěli stát politiky. Jako první Vás varuji. Je to velmi špatně placená práce (a to zvláště nyní, když si odhlasovali ztrátu 14. platu)! Dále je i náročná na hygienu (neboť udržovat si sále čisté ruce je opravdu, opravdu nesnadné). Pokud Vás má slova neodradila, čtěte dál. A pokud ano, přečtěte si to stejně.

Za prvé byste měli mít uhlazený autoritativní zjev, jako například Miloš Zeman u něhož si všichni vybavíme jeho zvláštní prázdný pohled a kolébavou chůzi (ať žije nejmenovaný a světově proslulý český likér). Druhý podmínkou je výřečnost. Vždyť si vzpomeňme na Bendovy nezapomenutelné pětiminutové projevy (trvající půl hodiny a leckdy i déle) Další má rada je "Zůstávejte pořád klidní a vyrovnaní. Mějte prostě slunce v duši .", páni to jsem už někde slyšel) !

Vemte si příklad z pana poslance Macka (toho poslance, kterému málem zlomil nos si nevšímejte) Nakonec bych řekl toto: buďte chytří a poctiví (to znamená "sponzorské dary" berte pouze teprve od milionu výš ) a nejlépe od neznámých mrtvých zahraničních dárců. To je pro dnešek vše. Nashledanou příště a mnoho politických úspěchů.

http://oha.wz.cz

© OHA