Běhy na Hlemýždím vrchu 2016

D ruhý ročník běhů na Hlemýždím vrchu proběhl 24.9. 2016 na modrém naučném okruhu. Připraveny byly tři trasy a to 10km, půlmaraton a maraton. Zájemců bylo mnoho. Běhu se však zúčastnil pouze jeden běžec, který se svým časem 9h 29min 31s doběhl jako poslední. Při svém běhu měl na jedno kolo dlouhé 840m průměrný čas 11min 23s a celkově vystoupal a sklesal každé jedno z padesáti kol cca 40 výškových metrů. Což v celkovém výsledku dává cca 7x vyběhnout černou sjezdovku na Bouřňák ve výškových metrech nebo jít z Teplic do Chomutova ve vzdálenosti. Nejrychlejší čas za kolo měl za 7min 25s a to v posledním kole nejpomalejší čas pak 20min 1s v kole 35. Průběžný rekord na trati 10km byl stanoven časem 1h 48min 56s a na trati dlouhé 21km 4h 12min 50s.

V šechny časy jsou hodné překonání a proto se nezbývá než těšit na další ročník, kde k překonání rekordů jistě dojde. Poděkování pak patří především pracovníkům technického zázemí, kteří připravili okruh do běžeckého stavu a dále pak za měření mezičasů, nebo podávání občerstvení a samozřejmě i závodníkovi, který celý maraton absolvoval. Pořadatelé se shodli na tom, že počasí přálo, trať byla náročná a pro příští ročník by to chtělo více běžců i diváků.