Memoriál barona Antoine de Herrmanna

Běhy na Hlemýždím vrchu 2017

Třetí ročník běhů na Hlemýždím vrchu - proběhl 18. 6. 2017 na tradičním modrém naučném okruhu. Letošní jarní termín 18.6. závodu vyloženě svědčil a proto se nejbližší víkend přelomu jara a léta stane závodním dnem. Změnou prošel i název, když vzpomínáme na mistra de Herrmanna, jenž je myšlenkovým předchůdcem OHA a na jehož dílo navazujeme.

K závodu se přihlásili celkem čtyři běžci, přičemž nezaplněna zůstala jen trať 21km - 25okruhů. Na 50 okruhů vyběhl pouze jeden běžec, který ve své kategorii i zvítězil. Prohrál však na poli rekordů a to nejen celkového času, ale i průběžných na 10km a 21km. výsledný čas na 42km tak byl 9h 39min 36s a za loňským časem a rekordem trati zaostal o 9min a 55s. Na trati 10km, která je přece jen pro sváteční a dříve narozené běžce snazší, proběhl tuhý souboj o stupně vítězů. Všichni tři bězci se nakonec umístili na stupních vítězů. Na vítězství stačilo zaběhnout okruh průměrnou rychlostí 8min 29s čímž byl stanoven celkový čas, který je tak i rekordem trati na 1h 41min 52s.

Součástí memoriálu byl i výtěžek z dobrovolného startovného, který činil krásných 820kč a které převzal Mgr. Stanislava Lhoty, Ph.D. Výtěžek půjde na záchranu opic kahau nosatých na Borneu v Indonésii - projekt Zátoka nosatých opic. Děkujeme všem, kteří přispěli a zároveň i organizátorům akce a všem divákům a samozřejmě běžcům za jejich výkony.

Pozvánka na Memoriál barona Antoine de Herrmanna pro rok 2017

logo akce

výškový profil trati je schodný pro všechny běhy 12 okruhů, 25 okruhů i 50 okruhů

Výsledky pro běh 10km tj. 12 okruhů

Záznam výškového profilu v závislosti na čase jediného běžce maratonu tj. 50 okruhů